tren

Panel Sistem Klinker Tuğla Giydirme Cephe Sistemi

Ürün Özellikleri

Cephede konstrüksiyonlu degrade eskitme yüzey klinker kaplama, binaların dıştan farklı izolasyon malzemeleri (özellikle taşyünü gibi) kullanılarak ısı yalıtımı yapılabilmesi için oluşturulan yeni bir sistemdir. Panel sistemde, tuğla kanallı paneller alüminyum ankrajlar üzerine sabitlenerek, bina duvarına montajı yapılan ısı izolasyon malzemesi ile arasında bir boşluk oluşturulmaktadır. Ankrajlar sayesinde düzgün bir yüzey elde edilmekte olup, klinker kaplama tuğlaları, cam elyaf katkılı çimento esaslı tuğla kanallı board (GRC Board) üzerine klinker tuğlalar yapıştırılıp derz verilerek sistem tamamlanmaktadır.

Yapıştırıcı olarak kullanılacak ürün sınıfı en az C2T olmalıdır. Bizden vereceğiniz siparişlerinizde C2TE sınıfı Superflex tuğla yapıştırıcısı sevk edilmektedir.

Derz dolgular kesinlikle seramik derzi olmamalı, tuğla özel derzi olarak üretilmiş klinker tuğla derzi geniş özellikli olmalıdır. 8-12 mm aralığında ve standart olarak 10mm olarak uygulanmalıdır. Unutulmaması gereken konu derz verilmesi kesinlikle tavsiye edilmektedir. Derzler kaplama tuğlaları örümcek ağı gibi sarar ve daha sağlıklı uygulamanın ortaya çıkmasını sağlar.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin
Whatsapp
Klinker Tuğla
Klinker Tuğla
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?