tren

Dış Cephe Uygulamaları

Dış cephe uygulamaları, mantolama olarakta bilinmektedir. Binalardaki konfor seviyesinin üst düzeye çıkarılması için yapılan işlemlerin başında gelmektedir.

Ev ve iş yeri seçiminde etkili olan konuların başında kişilerin huzurlu ve sağlıklı bir ortamda bulunma arzusudur. Fakat zamanla değişim gösteren şartlar ev ve iş yerlerinde ilave uygulamalar yapma ihtiyacı gerektirir. Bu ihtiyacı tetikleyen etkenlerin başında ses kirliliği ve ısı kaybı gelmektedir. Bu etkenlerde insanları dış cephe uygulamaları yapmaya yöneltmektedir. Dış cephe kaplama ( mantolama ) hizmeti sadece ısı ve ses kaybını gidermemektedir.

Dış cephe uygulamaları, kar ve yağmur sularının iç mekanda oluşturacağı olumsuzlukları en düşük seviyede tutmaya çalışır. Dış cephe kaplama uygulamaları ile iç mekanda yaşayabileceğiniz sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz.

dış cephe kaplama

Dış Cephe Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Dış cephe uygulamaları nasıl yapılır sorusu yapı sektöründe faaliyet gösteren ve dış cephe kaplaması yaptıracak kişilerin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Dış cephe uygulaması yapılabilmesi için binanın eski yada yeni olması farketmemektedir. Dış cephe yapımı talebinde bulunan kişilerin bu ihtiyaçları imkan ve bütçe dahilinde karşılanmaktadır.

Binanızın dış cephesinde karşılaştığınız problemleri gidermek ve yeni bir görünüme sahip olmak için Klinker Tuğla ile iletişime geçebilirsiniz. Ekibimizin yapacağı keşif sonrasında sizlere sunacağımız hizmet maliyeti ile ilgili detaylı bilgi verilerek farklı malzemelerle de seçenekli fiyat teklifleri hazırlanmaktadır.

Bütçenize uygun tercih yapıldıktan sonra sıra uygulama aşamasına gelinir. Sonuç odaklı çözümler ile tamamlanan projeniz en kısa sürede teslim edilmektedir. Yapılan dış cephe uygulaması sayesinde yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz ve dış etkenlere dayanıklı bir hizmet satın almış olursunuz.

Dış Cephe Uygulaması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış Cephe Uygulaması yapılırken özenli ve alanında uzman ekipler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Dış cephe uygulamasından istenen verimin alınması uygulamayı yapan ekibin uzmanlığına ve malzemenin kalitesine bağlıdır. Uygulama yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken konuların başında şunlar gelmektedir.

 • Dış cephe uygulaması / mantolama için en iyi ortam ve yüzey sıcaklığının +5 derece ile +30 derece aralığında olması gerekmektedir. (Bu değerlerin altında ya da üstünde sıcaklıklarda olması uygulama performansı açısından pek olumlu sonuçlar vermemektedir.)
 • Uygulama esnasında ahşap yüzeyler, pencereler ve kapılar kirlenmeye karşı muhafaza edilmelidir.
 • Dış cephe uygulama öncesinde bina yüzeyindeki hasarlı alanlar onarılmalı ve genel temizlik yapılmalıdır. Bu işlemlerden sonra nemli yüzeylerin kuruması beklenip, yüzeyler kurumadan önce asla uygulama yapılmamalıdır.
 • Binanın yüzeyinde bulunan boya ve kabarmış sıvalar muhakkak tamir edilmeli yada sökülmelidir.
 • Subasman profilleri toprak zeminden yukarıda bulunmalıdır. Toprak zeminin 30 cm üzerinde yalıtım levhaları tamamlanmalıdır.
 • Uygulama yapılacak binanın yüzeyinde meydana gelen 2 santimetreyi geçen eğirilikler dış cephe uygulama ekipleri tarafından tespit edilip, yüzey düzelene kadar doldurulmalıdır.
 • Dış cephe uygulaması rüzgarlı, yağmurlu, karlı veya aşırı sıcak havalarda asla yapılmamalıdır. Hava şartları uygun olduğu tarihlerde uygulama yapılmalıdır.
 • Bina yüzeyinde bulunan kablo, su gideri, yağmur oluğu gibi alanlar dış cephe uygulaması öncesinde öne alınmalıdır. Isı yalıtımı levhalarının yada klinker tuğlaların rahat uygulanabilmesi için gerekli olan 7-8 cm’lik aralık hazırlanmalıdır.

Dış cephe uygulamaları teslimi için kesin bir tarih vermek doğru olmamaktadır. Çünkü uygulama süresi projede çalışan işçi sayısına, hava şartlarına ve mantolama yapılan bina yüzeyinin büyüklüğüne göre değişmektedir. Dış cephe uygulaması süresince yalıtım malzemelerinin seri ve kuru bir ortamda saklanması gerekmektedir. Yalıtım malzemelerinin iklim şartlarından korumak için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Çimento, yapıştırıcı, sıva harcı, donatı filesi, dübel ve yalıtım malzemelerinin dış etkenlerden korunan bir bölümde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Dış cephe uygulaması yaptırırken bu konuda Klinker Tuğla gibi profesyonel firmalar ile çalışmanız size hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf ettirecektir. Uygulama yapacak firmanın referanslarını inceleyip, teknik olarak yeterli olup olmadığı da araştırılmalıdır. Ayrıca dış cephe uygulaması için garanti veren firmalarla çalışmanızı tavsiye ederiz.

Dış Cephe Uygulamaları ve Klinker Tuğla

Klinker Tuğla olarak dış cephe uygulamaları ve ısı yalıtımı ürünleri konusunda iddialıyız. İddialı olmamızın sebeplerinin başında çözüm ortağı olduğumuz kurum ve kuruşların taleplerine doğru çözümler üreterek sonuç odaklı çalışıyoruz. Dış cephe uygulamalarında kullandığımız ısı yalıtım malzemeleri üst düzey kalite sertifikalarına sahip ürünlerdir. Dış cephe uygulaması ve ısı yalıtımı malzemesi satışı konusunda kendini kanıtlayan Klinker Tuğla ekibi olarak sizin projelerinize de kalite ve konforu getirmek istiyoruz.

Dış cephe uygulamaları nelerdir?

Binaları görsellik anlamında zenginleştirmek ve ısı konusunda verimi maksimuma çıkarmak için dış cephe uygulaması yapılmalıdır. Dış cephe kaplaması ve söve uygulaması, binaların hem su hem de ısı yalıtımı ihtiyacını karşılamaktadır. Dekoratif dış cephe kaplama tuğlaları ve söveleri uygulama yapılan binaya mimari kimlik kazandırır.

Dış Cephe Kaplama Malzemeleri Nelerdir?

Dekoratif Cephe Kaplama Tuğlaları
Doğal Taşlar
Betopan Panel, Fibercement.
PVC Paneller.
Amerikan Siding.
Grass Siding (Çim)
EPS, XPS, Taşyünü
Ahşap, Taş dokusu verilmiş EPS
Kompozit Paneller

Sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile bizleri takip edebilir, projelerimiz ile ilgili anlık gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Instagram

Hizmet Teklif Formu

  Whatsapp
  Klinker Tuğla
  Klinker Tuğla
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?